20:30 – Réka, a 21. századi roma nő - Második Alapítvány

20:30 – Réka, a 21. századi roma nő

Portréfilm
A filmet készítette: Baranyi Marcsi szerkesztő-riporter és Galyas Gyuszi operatőr-vágó

Makula Réka közösségépítő, a kezdeti iskolai nehézségek ellenére mégis megszerette a tanulást és azóta is folyamatosan képzi magát. A XXI. századi Roma Nők Egyesület megálmodója és számos roma és nem roma lány, nő, asszony példaképe. Nem felejtette el honnan jött, a városi életéből ma is tudja a cigánytelepre visszavezető utat és viszi magával a kultúrát, a színházat, az összegyűjtött adományokat, de legfőképp a kitörés lehetőségét.

A roma női példaképekről készült portrék a Tom Lantos Intézet megbízásából készült 2017-ben.