18.30 – Romazsaruk - Második Alapítvány

18.30 – Romazsaruk

magyar dokumentumfilm (2010)
rendező: Oláh KataCsukás Sándor

A dokumentumfilm három, különböző életszakaszban lévő roma ember életét vázolja fel, akiknek különböző céljaik vannak. Egyvalami azonban közös bennük: mindhárman olyan álmot álmodtak maguknak, amelyet kevés roma tud megvalósítani: ki akarnak törni, amihez a rendőri pálya jelenti az utat. Sanyi, a főváros 8. kerületében szolgálatot teljesítő, aktív rendőr szeretne hazakerülni Mátészalkára, a szülei közelébe. Mihály, a nyugalmazott vidéki rendőr szeretné hasznosítani mindazt, amit megtanult, és szeretne újra egyenruhában szolgálni. Bea, aki évek óta rendőrségi ösztöndíjas, szeretné, ha felvennék a szegedi rendészeti iskolába, hogy rendőr lehessen. A Romazsaruk által bepillanthatunk a rendőrök mindennapi munkájába is, elgondolkodhatunk azon, jó-e és kell-e roma a rendőrség tagjai közé. Megismerkedhetünk a hírhedt “nyolckerrel” is, a budapesti rendőrök közül a romaságát egyedüliként felvállaló járőr szemszögéből.