14:30 – MISSZIÓ (Roma Szakkollégiumok Hálózata) - Második Alapítvány

14:30 – MISSZIÓ (Roma Szakkollégiumok Hálózata)

magyar dokumentumfilm
rendező: Szekeres Csaba

A Keresztény Roma Szakkollégiumok Hálózatát a magyarországi történelmi egyházak hozták létre 2011-ben. A szakkollégiumok célja, hogy „…olyan roma identitásukat megőrző, keresztény értelmiségieket neveljenek, akik sokoldalúan képzettek, szakmai munkájukban magas szintre törekednek, nyitottak a fejlődésre, elkötelezettek egyházi közösségük képviseletére”. A film arra tesz kísérletet, hogy a keresztény szakkollégiumok küldetésének gyakorlati megvalósulását a maga eszközeivel ábrázolja. Szekeres Csaba, a film rendezője az előmunkálatok során többször járt már Nyíregyházán az ERSZK-ban, ismerkedett az itt tanuló hallgatókkal. Ez alapján választott három olyan fiatalt, akinek sorsát illetve életkörülményeit közelebbről is bemutatja.