SIKERREL ZÁRULT A 6. BUDAPESTI CIGÁNY FILMFESZTIVÁL - Második Alapítvány

SIKERREL ZÁRULT A 6. BUDAPESTI CIGÁNY FILMFESZTIVÁL

Nagy sikerrel zárult az Örökmozgó moziban a 6. Budapesti Nemzetközi Cigány Filmfesztivál – más néven a Romani Film Fest. A programban szerepelt, mégpedig magyar premierként, Cantu Mari Westend című filmje, sokan voltak kíváncsiak Almási Tamás Tititájára – a vetítés után izgalmas beszélgetésre is sor került -, Martin Sulik Karlovy Varyban is díjazott Cigány című drámájára. Ezúttal is számos kísérőrendezvény, kerekasztal-beszélgetés színesítette a programot. A szervezők célja a mintegy negyven film bemutatásával továbbra is a mottóul válaszott mondat: “Hogy megértsük egymást”.

A fesztivál május 29-én flashmobbal nyitott (a Szilvási Gipsy Band fergeteges hangulatot teremtett az Örökmozgó előtt, majd természetesen a moziban is.
Utána Kunhegyesi Ferenc(http://www.kunhegyesiferenc.hu/) festőművész képeiből nyílt kiállítás – amely még megtekinthető június 14-ig a mozi előterében.

A zárórendezvényen a  100 Tagú Cigányzenekar tagjai emlékeztek a közelmúltban elhunyt zenésztársaikra, köztük a Rádió C volt igazgatójára, a Schiffer Pál-díjas dokumentumfilm-rendezőre, Fátyol Tivadarra.

vedtelen_nem tudom a nevet