15:30 Párbeszéd Sajókazán - ÖRÖKMOZGÓ Nagyterem - Második Alapítvány

15:30 Párbeszéd Sajókazán – ÖRÖKMOZGÓ Nagyterem

Párbeszéd Sajókazán

Párbeszédkör Projekt Sajókaza, 2010, 6’

Dr Ámbédkar iskola és az Artemisszió Alapítvány Párbeszédkör projektjének keretében.

Gyöngyöspata 2011

Surányi Ádám, Takács István Gábor és Jovánovics Eszter, dokumentumfilm, 2011, 25’

Gyöngyöspatán 2011. április 26-án este verekedés tört ki a településen jelen lévő szélsőséges csoportok néhány tagja és egyes romák között. A TASZ álláspontja szerint az, hogy a helyzet idáig fajulhatott, a kormány, a belügyi vezetés és a rendőrség felelőssége is. A településen szélsőséges csoportok március eleje óta tartották rettegésben a roma lakosságot. A rendőrség március első felében hagyta, hogy magukat polgárőrnek kiadó szélsőséges egyenruhások napokon át fenyegetőleg lépjenek fel a romákkal szemben.