14:00 A zenekar - Második Alapítvány

14:00 A zenekar

magyar dokumentumfilm, 80 perc, 2014, rendező: Both Miklós

A Napra zenekarból ismert Both Miklós Bartók Béla nyomdokain járva négy héten át kutatta fel a Palimo Story zenekar tagjait, amelyből dokumentumfilm-sorozat és CD is lett. „Adta magát, hogy roma fiatalokra találjunk rá, hiszen vidéken a roma családokban évszázados hagyomány a zenélés. Négy héten át jártuk az országot Pécstől a Mátráig, megtettünk több mint tízezer kilométert és rengeteg tehetséggel találkoztunk, a végén ki tudtunk volna állítani négy jó zenekart. Fájdalmas döntéseket is hoznunk kellett, amíg kiválasztottuk ezt az együttest.”