13:00 Szebb jövőért: mi nem járőrözünk, mi megfigyelünk; A Nyíregyháza- Zürich Expressz; A fal, amit kerítésnek hívunk; Napfényes eső - Második Alapítvány

Szebb jövőért: mi nem járőrözünk, mi megfigyelünk

Színes magyar dokumentumfilm, 10 perc, 2010

r: Surányi Ádám

A TASZ kamerája előtt a magyarbánhegyesiek arról számoltak be 2013 őszén, hogy gyermekeik megszenvedik a Szebb Jövőért Polgárőr Egyesület (SZJPE) falubeli jelenlétét. Egy román származású férfi kezéből kisfiát akarták kirángatni az egyesület tagjai, amikor otthonában felkeresték. A helyi romák arról panaszkodnak, az SZJPE egyenruhásai gyakran az utcán is, minden alap nélkül feltartóztatják őket.

A Nyíregyháza- Zürich Expressz

Színes magyar dokumentumfilm, 10 perc, 2013

r: Hajdú D. András – Szabó Balázs – Magócsi Márton

Ildikó Nyíregyháza mellett él családjával egy apró faluban, 17 évesen kezdett prostituáltként dolgozni, mert nem tudta elnézni, hogy gyermekei éheznek. Az elmúlt években Magyarországom és Svájcban dolgozott.

A fal, amit kerítésnek hívunk

Színes magyar dokumentumfilm, 12 perc, 2012

r: Hajdú D. András – Szabó Balázs – Magócsi Márton

Bizonytalanságban tengetik napjaikat a romániai Nagybánya nyomortelepein elő cigányok. A város polgármestere szerint tavasszal teljesen elbontják a város szélén álló Craica kunyhóit, és az átmenetileg lakhatást biztosító volt vegyiüzem irodáiból is kiköltöztetik a családokat, a fallal körbezárt Horea utcai blokk lakóival együtt.

Napfényes eső

Színes, bolgár dokumentumfilm, 10 perc, 2012

r: Hristo Simeonov

Stas és David elválaszthatatlan barátok lettek a nyáron. Mindketten egy hegyi faluban élnek. De David cigány származású nagymamája és a Stas nagymamája nem fogadják el a fiúk barátságát…